IMG_2005xx

Jozef Kalman

Na hodinách a kurzoch Aštanga jogy vo Vimane Vás bude sprevádzať Jozef Kalman. Na hodinách sa zameriava na tradičný, individuálny prístup. Jeho učiteľom je Jaro Pávek, u ktorého absolvoval 400 hodín učiteľského tréningu a stále si rozširuje svoje vedomosti o joge. Tento systém jogy si ho získal svojou komplexnosťou, terapeutickými účinkami a v neposlednom rade cestou k sebe.  Zúčastnil sa rôznych workshopov, ktoré viedli ľudia z “Old-school” generácie Aštanga jogy. Boli ju učení pôvodným prastarým spôsobom, keď ešte tento systém nebol ovplyvnený a upravovaný západným svetom. O vedomosti a skúsenosti sa s Vami Jozef vo Vimane veľmi rád podelí.

„Keď som začínal s jogou, bral som ju ako oddych, ako relaxačné cvičenie pri ktorom na chvíľu zabudnem na stres v práci. Ako plus som bral to, že si ponaťahujem svoje telo, ktoré väčšinu času sedelo v aute alebo za počítačom. Dnes už ale viem, že joga je oveľa viac ako relaxačné cvičenie, pomocou ktorého si ponaťahujete stuhnuté telo. Je to úžasný komplexný systém, za ktorým sa z ďaleka neskrývajú len ásany, hoci sú veľmi dôležité. Teda, bral som jogu ako únik z reality, dnes už viem že joga je návratom do reality. Budem robiť všetko preto, aby som Vám odovzdal učenie tak ako som ho získal. Ja Vám odovzdám nástroj, jogu a tá bude Vaším učiteľom. „

IMG_4740bw
David Williams a Jozef

David spolu s Nancy Gilgoff boli prví ľudia zo západu, ktorí boli naučení systém Aštanga jogy. „Ak Vás to bolí, robíte to zle.“ „Tam kde začína myslenie končí joga.“ Toto sú slová Davida. Počas svojej viac než 45 ročnej dennej praxe jogy cestuje po svete a učí systém Aštanga jogy tak ako ho bol učený on v roku 1973.

IMG_2885
Manju Pattabhi Jois a Jozef

Manju Pattabhi Jois je najstarším synom Sri K. Pattabhi Joisa. Tradíciu Aštanga jogy v jej nezmenej podobe začal šíriť keď mal 15 rokov a šíri ju tak dodnes už viac ako 50 rokov.

IMG_8264
Nancy Gilgoff a Jozef

Nancy Gilgoff je prvou ženou zo západu, ktorá pred vyše 40-timi rokmi spoznala systém Aštanga jogy. Keď sa Nancy spýtala Gurujiho ako má učiť, dostala jednoduchú odpoveď: „Uč tak ako som učil ja teba“ Takto to robí dodnes.

Vimaniaci

Na chod Vimany dohliada aj týchto šesť bytostí z inej dimenzie takže je všetko pod kotrolou 🙂