Prvá hodina

Oblečenie

Na prvú hodinu si prineste oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a nebude Vás obmedzovať v pohybe. Aštanga joga sa tradične praktizuje naboso.

Pomôcky

Pre prax Aštanga jogy nie sú potrebné žiadne pomôcky okrem podložky na jogu. Na trhu je viacero druhov podložiek. Časom zistíte, ktorá Vám vyhovuje najviac. Vo Vimane máme podložky, ktoré na hodiny požičiavame. Nie je nutné mať svoju vlastnú.

Strava a pitný režim

Počas praktizovania jogových ásan by ste mali mať prázdny žalúdok. Ak idete na hodinu, ktorá je poobede alebo podvečer tak sa nedoporučuje minimálne 2 hodiny pred tým jesť. Počas a 30min po hodine sa nedoporučuje prijímať tekutiny. Preto sa ustite, že budete mať pravidelný príjem tekutín počas celého dňa.

Pred prvou hodinou mi prosím zavolajte alebo napíšte sms. Príchod na prvú hodinu je skôr ako normálne. 0911880126

Čo nechať doma?

Joga je práca so svojím vnútrom. Súťaženie alebo porovnávanie sa s inými ľudmi tu určite nie je na mieste. To platí aj opačne, ak ste absolútne neohybný nikto Vás nebude posudzovať. Na praktizovanie jogy nemusíte byť ohybný. Ohybnosť je vedľajší produkt jogy, ktorý sa dostaví po určitom čase. Hoci je to ťažké, no pred prvou hodinou Vám doporučujeme aby ste nemali žiadne očakávania. Môžeme Vás ubezpečiť, že Vaše očakávania sa nebudú približovať tomu ako bude prvá hodina prebiehať.